
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | High Side |
| Interface | On/Off |
| Output Current | 750 mA |
| Operating Supply Voltage | 4 V to 40 V |
| Output Type | N-Channel |
| Turn-On Delay Time | 60 ns |
| Turn-Off Delay Time | 60 µs |
| Number of Outputs | 2 |
| Fault Protection | Current Limiting (Adjustable), Over Temperature |
| Current Limit | 1.6 A |
Stock: 70
Distributors
pcbx
Unit Price$1.41974
Ext.Price$1.41974
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.41974 | $1.41974 |
| 10 | $1.16525 | $11.65250 |
| 25 | $1.05941 | $26.48525 |
| 50 | $0.96319 | $48.15950 |
| 100 | $0.87572 | $87.57200 |
| 300 | $0.83977 | $251.93100 |
| 500 | $0.80529 | $402.64500 |
| 1000 | $0.77319 | $773.19000 |
